Algoritma Güncellemesi


Belirli periyodlar halinde gerçekleşen  güncellemeler genelde webmaster, blog ve forumlarda duyurulduğu için bu dönemdeki düşüşleri bu kritere bağlayabilirsiniz.


Backlink Azalması

Genelde bilinmeyen ve dikkate alınmayan bir kriterdir. Daha önceden aldığınız linkler silinmiş ve siteler kapanmıştır. Bunları en iyi nasıl anlarsın bu da Ahrefs.com üzerinden kaldırılan linkleri tarihsel olarak kontrol etmenizdir.


Title Değişiklikleri


Her ne kadar meta değişiklikleri sıranızı etkilemese de, ziyaretçiyi çekme oranını etkileyebileceğinden dolaylı da olsa sıralama kaybına yol açabilir. Ancak çok daha önemlisi bir sitedeki en önemli kriter olan Title değişikliğidir. Eğer seo uyumlu iyi bir title yapısı oluşturamadıysanız bu durum sıralamanızda büyük dalgalanmalara yol açabilir.

 

Anti Seo Yapılması


Rakiplerinizin sizi seo’nuzu düşürmek için yapabileceği çalışmaları kapsamıştır. Bunu bilmenin  en iyi yolu Google Webmaster Araçları üzerinden sitenize gelen bağlantıları ve hangi kelimeleri bağlandığını kontrol edilebilir.

 

Tema Değişiklikleri


Tema veya arayüzler sitenin seo’su açısından büyük öneme sahiptir. Dolayısıyla daha iyi bir yapıya sahip olmayan temalar düşüş yaşamanıza sebep olabilir.

 

İçerik Güncellemeleri


Anahtar kelimenizle alakası olmayan içeriklerle sitenizi güncellemeniz halinde düşüş yaşamanız olasıdır.

 

Sunucu Sorunları


Sunucuların kesintilere uğraması, bölgesel veya genel erişime kapanması, arama motoru botlarını engelleyecek veya taramasını zorlaştırabilecek durumlara sebebiyet verme ihtimaliyle bu kriter de düşüşlere yol açabilmektedir.

 
Googleda Sıra, Kaybetmenin Sebepleri,Algoritma Güncellemesi,Backlink Azalması,Title Değişiklikleri,Anti Seo Yapılması,Tema Değişiklikleri,İçerik GüncellemeleriSunucu Sorunlar

Teklif Formu

* Teklif Talebinizi sağlıklı değerlendirebilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz